عجيب ترين و مرموزترين حوادث اتفاق افتاده در جهان
نویسنده خبر : مدیر سایت    
یکشنبه 28 بهمن 1397      تعداد بازدید: 4815     زبان : فارسی     چاپ    
تاریخ درج خبر : 28/11/1397

  این نکته گفته میشود که لحظاتی قبل از وقوع زمین لرزه نورهای عجیبی در آسمان مشاهده می شود. گفته می شود، وجود این نورها در آسمان وقبل از زمین لرزه ،هیچ دلیل مشخصی ندارند و برخی مواقع همراه با ارتعاشات زمین لرزه می باشند

نورهایی از آسمان که قبل از زمین لرزه رخ می دهد

  این نکته گفته میشود که لحظاتی قبل از وقوع زمین لرزه نورهای عجیبی در آسمان مشاهده می شود. گفته می شود، وجود این نورها در آسمان وقبل از زمین لرزه ،هیچ دلیل مشخصی ندارند و برخی مواقع همراه با ارتعاشات زمین لرزه می باشند.انوار زمین لرزه ای که صفحات بسیاری را در دنیای مجازی و اینترنت به خود اختصاص داده است در رنگ های بسیار متنوعی از قبیل قرمز،سفید ،آبی و به شکل نور های کروی و لرزان ظاهر می شوند.این در حالی است که یکی از فیزیکدانان سازمان ناسا در سال 2003 اظهار داشت که انوار زمین لرزه در اثر فعالیت های الکتریکی در صخره ها ایجاد می شوند. 

 خطوط مرموز صحرای نازکا

خطوط نازکا مجموعه ای از اشکالی است که در صحرای نازکا، کشیده شده است.این صحرا در دشت بایری واقع شده است که بین شهرهای نازکا و پالیا در پرو قرار دارد.این خطوط شامل اشکال گسترده ای است که توسط مردم باستانی پرو بر روی شن و ماسه ها کشیده شده است، اما هنوز هیچ کسی علت ترسیم این خطوط را نمی داندبه نظر می رسد که خطوط نازکا در فاصله زمانی تقریبا 500 ساله قبل و بعد از میلاد حضرت مسیح کشیده شده باشند. در لیست یکی از مرموزترین وقایع جهان گفتنی است که این خطوط را نمی توان به صورت منسجم تشخیص داد، از این رو حدس زده می شود که مردم نازکا هرگز نتوانستند کاری را که خلق کرده اند به صورت یکپارچه مشاهده کنند. چگونه و با چه وسیله ای چنین خطوط و اشکال منظمی را به وجود آورده اند نیز همچنان در پرده ای از ابهام پوشیده و سر به مهر مانده است.

مهاجرت پروانه های ملکه

انسجام و اتحاد پرواز دسته جمعی و گروهی این حشرات زیبا دیدنی و قابل تحسین است. پروانه های ملکه یکی از منحصر به فردترین حشرات روی زمین به شمار می آیند که قابلیت های پرواز بی نظیری دارند.در حقیقت می توان آنها را از جمله ماهرترین موجودات زمین در زمینه مهاجرت به شمار آورد. هر سال میلیون ها پروانه ملکه واقع در شمال آمریکا، در فصل زمستان مسافت 2000 مایل را به سمت جنوب این کشور طی می کنند،اما کسی نمی داند که پایان مهاجرت آنها به کدام سرزمین ختم می شود و در کدام منطقه استقرار می یابند.

صاعقه کروی

احتمالا همگان صاعقه را در آسمان در هنگام باران و طوفان دیده ایم.اما این بار سخن از شکل جدیدی از صاعقهمی کنیم، صاعقه کروی به انوار کروی شکل اطلاق می شود که هنگام توفان تندری و یا بعد از آن در آسمان ایجاد می شوند. نیکولا تسلا،مخترع برق AC،در سال 1904 در آزمایشگاه خود ،صاعقه کروی ایجاد کرد.گفتنی است که وی هرگز نتوانست نورهای کروی را مشاهده کند بلکه تنها توانست انوار مصنوعی تولید کند.

سنگ های رونده دره مرگ

سنگ هایی که متحرک هستند و از جای خود تکان می خورند.این حادثه یکی از عجیب ترین حوادث جهان و شاید مرموزترین وقایع جهان این روان بودن سنگ ها، به یک پدیده ناشناخته زمین شناسی اشاره دارد که در بستر دریاچه خشک ریسترک پلایا واقع شده است.این دریاچه در شمال غربی صحرای معروف دث ولی یا دره مرگ، و در نزدیکی صحرای نوادا قرار دارد.در این فرآیند سنگ ها،بدون دخالت عوامل انسانی و حیوانی،به مرور زمان و به آهستگی مسافت های نسبتا طولانی را طی کرده و رده هایی از خود به جای می گذارند.نیرویی که باعث حرکت این سنگ ها می گردد. این مورد از مرموزترین  همچنان ناشناخته مانده و موضوع تحقیق دانشمندان است. آیا به نظر شما این پدیده عجیبنیست؟

طنین آزاردهنده در گوش انسان ها

گاه صداهایی از محیط بگوشمان میخورند که کمی گوشمان را آزار میدهند. ولی صدایی در برخی محلهای بخصوص وجود دارد که در نوع خود با اینکه آزار دهنده می باشند، جالب هم هستند.این صدای وزوز آزاردهنده که در مکان های مختلف جهان از جمله بریستول شنیده می شود فرکانس پایینی دارد و از هر 20 نفر به گوش 1 نفر می رسد.این در حالی است که صداهای گوش خراش تنها ساکنان محلی را تحت تاثیر قرار می دهد.از آنجایی که نشنیدن این صداها دلیل بر نبودن آنها نیست، برخی از دانشمندان این صداهای آزار دهنده را به خروش امواج نسبت داده اند.

جیرجیرک دشتی منحصر بفرد

در مجموعه عجیب ترین حوادث جهان و مرموزترین وقایع جهان هم نوعی جیرجیرک جالب وجود دارد که با نام CICADA نیز شناخته می شود به طور ناگهانی از خواب 20 ساله خود در محیط نسبتا تاریک، بیدار می شود تا جفت خود را پیدا کند.این حشره اغلب ساکت و منزوی است و بیشتر زمان خود را در زیر زمین سپری می کند، اما بیدار شدن آن با سر و صدا همراه است.جیر جیرک های دشتی تا 17 سالگی بالغ نمی شوند، اما در این زمان آنها از زیر زمین بیرون آمده و به جستجوی جفت خود می پردازند.

گوی های سنگی عجیب

در دهه 1930 هنگامی که اهالی کاستاریکا به دنبال مکان مناسبی برای پرورش موز در جنگل های انبوه این کشور می گشتند، با صحنه عجیبی مواجه شدند. آنها تعداد زیادی توپ های سنگی کروی در میان جنگل کشف کردند که اندازه آنها متفاوت بود و برخی از توپ ها بسیار غول پیکر بودند. هنوز مشخص نیست که چرا افراد مستعمره کاستوریکا این توپ های سنگی بزرگ را ساختند و همچنین رکوردهای ثبت شده ای در مورد فرهنگ اقوامی که این توپ ها را ساخته اند نیز در دسترس نمی باشد. همینطور نحوه انتقال این سنگ های غول پیکر که حتما کاری شاق بوده است.

کشف بقایای انسان ها در مکان های اشتباه 

از زمان پیدایش نظریه تکامل در قرن 19،دانشمندان همواره با اکتشافات شگفت انگیزی رو به رو بوده اند که با این نظریه مخالفت داشت. عجیب ترین این اکتشافات مربوط به فسیل انسان هایی است که در مکان هایی اشتباهی قرار گرفته اند.انگشت های فسیل شده و جای پاهای این انسان ها ،نشان دهنده مناطق جغرافیایی و زمان باستان شناسی است که متعلق به انسانها نمی باشد. در لیست مرموزترین وقایع جهان بدانید که یکی از اشتباهاتی که در زمینه فسیل ها پیش آمده است مربوط به جمجمه یک انسان می باشد که در روستای پیلت دوانانگلستان یافت شده است.

 

 
از   0   رای
0

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.