خلاقیت و ایده هایی برای تزئین سفره هفت سین
نویسنده خبر : مدیر سایت    
چهار شنبه 13 بهمن 1395      تعداد بازدید: 20689     زبان : فارسی     چاپ    
تاریخ درج خبر : 13/11/1395

تزئین تنگ ماهی با سنگهای دریایی، ایده خوبی برای دادن یک تم متفاوت به سفره هفت سینشماست.

می توانید تمام سین های سفره تان را بر روی گل ها بگذارید تا هفت سین بهاری تری داشته باشید. کاغذ رنگی های مختلف را با الگوی گل برش بزنید. کاغذهای لاینر رنگی (همان هایی که پوشش کیک یزدی اند) را روی گل ها بچسبانید.

هر کدام از سین ها را درون شان بریزید تا دیگر نگرانی ظروف تکراری که پارسال هم برای سفره هفت استفاده کردید، نداشته باشید. با این لاینرها می توانید هفت سین رنگین کمانی بچینید یا اینکه رنگ مورد علاقه خود را برای همه لاینرها برگزینید.

نماد سالی که در آن هستید هر چه که باشد را می توانید وسط سبزه تان بگذارید. عروسک نمادها تقریبا 11 ماه زودتر به بازار می آیند که می توانید تهیه کنید یا آن را خودتان درست کنید.

استفاده کردن از سبدهای بزرگ و زیبا برای رویاندن سبزه و گذاشتنش کنار سین های دیگر ایده خوبی است.

می توانید سبزه بزرگی را برویانید و تمام اجزای سفره تان را داخل آن بچینید.

تخم مرغ رنگی دومنظوره درست کنید؛ این تخم مرغ ها جا شمعی سفره هفت سین شما هم می شوند.

تخم مرغ ها را طوری بشکنید که نیمه بزرگتر پوسته سالم بماند؛ سپس قسمت بزرگتر و سالم پوسته را بشوئید و خشک کنید.

پوسته را با رنگ روغن یا هر ابزار دیگر که در دسترس شماست رنگ یا نقاشی کنید، حتی می توانید آنها را رنگ نکنید و فقط از پارافین رنگی برای داخل پوسته ها استفاده کرد.

قسمت عمده پوسته را پارافین بریزید و فتیله بگذارید. می توانید در جا تخم مرغی یا شانه تخم مرغ بگذارید. اگر در شانه تخم مرغ بگذارید بهتر است کمی هم تزئینش کنید.آنها را برای روشنایی سفره هفت سین تان روشن کنید؛ فوق العاده است، نه؟

از تنگ ماهی رنگی یا دو تکه استفاده کنید. برای رنگ دادن به ظرف ماهیها از سنگ های رنگی موجود در بازار هم می توانید استفاده کنید.

برای درست کردن گل با روبان رنگی؛ یک روبان (بیشتر از 50 سانتی متر) بردارید. با این گل می توانید کادوهای عزیزان و ظروف سفره هفت سین را تزئین کنید.

آن را روی هم تا بزنید. مانند شکل، با قیچی قسمت عرض بالا را به صورت هلالی ببرید. میانه روبان را با یک روبان دیگر، چسب یا دوخت محکم کنید. لایه های زیر روبان که تا زده بودید را بیرون بکشید تا شکل گل شما به دست بیاید. سبزه عید، کادوها و... با این گلهای روبانی زیبا و البته به صرفه تزئین کنید.سبزه عیدتان را می توانید در یک ظرف سفالی بزرگ روی کمی خاک بکارید و داخل آن وسایل سفره هفت سین را بچینید. انگار که یک باغچه یا مزرعه را روی میزتان گذاشته اید؛ درست است؟


اگر جای مناسب و کافی برای چیدن سین ها کنار هم ندارید از این ایده جالب استفاده کنید.

یک تکه از شانه تخم مرغ را جدا کنید. (می توانید آن را براساس هارمونی سفره تان رنگ بزنید.)تخم مرغ ها را رنگ کنید.


آنها را بشکنید و محتوایشان را خالی کرده و پوسته ها را بشوئید و خشک کنید. داخل هر تخم مرغ را با برگ های مصنوعی، اسفنج، کاغذ رنگی و... پر کنید.


سپس روی آنها را هر کدام از آنها سین مورد نظر برای سفره تان و گل های کوچک تزئینی قرار دهید.

حتی می توانید سبزه کوچکی هم در آن برویانید.


استفاده از سفره هایی با رنگ روشن و ترکیب رنگ های شاد و ساده زیبایی الهام بخشی دارد.

برای چیدن سفره از جاهای مختلف خانه می توانید استفاده کنید، حتماً نباید سفره تان بزرگ باشد یک سفره ساده و کوچک هم زیبایی زیادی دارد.

درست کردن تخم مرغ های زیبای هفت سین فقط نیاز به ذوق و سلیقه دارد. در این آلبوم شما با چند ایده تازه برای درست کردن آنها آشنا می شوید.عید نوروز یعنی بیشتر به هم نزدیک شدن و صمیمت. می شود از این تخم مرغ های رنگی درست کرد و به خانه هر کسی که می رویم، ببریم.


فراموش نکنید کمک گرفتن اعضای خانواده در طراحی و آماده کردن این تخم مرغ های قشنگ لحظات شادی را برایتان به ارمغان می آورد.


گذاشتن تخم مرغ های رنگی لابه لای سبزه عید یکی از جذابیت های سبزه خواهد بود.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
از   0   رای
0

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.