روز ارتش روز قدرت ملت ایران مبارک
نویسنده خبر : مدیر سایت    
دوشنبه 29 فروردین 1401      تعداد بازدید: 1442     زبان : فارسی     چاپ    
تاریخ درج خبر : 29/1/1401

روز ارتش جمهوری اسلامی ایران- با بیان اینکه امروز ارتش جمهوری اسلامی ایران شجره طیبه ای است که با ریشه‌های استوار در همه صحنه‌ها آماده ایثار و فداکاری هستند گفت: روز ارتش روز قدرت ملت ایران، اتکای مردم به نیروهای اسلامی، فداکار و مردمی و روز شادابی همه نیروهای مسلح و به معنای اتحاد بیشتر در صفوف به هم پیوسته آنان است.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی با بیان اینکه ارتش جمهوری اسلامی ایران فرزندان به حق این آب و خاک و به حق نهاد حرفه‌ای دفاع از میهن اسلامی هستند تصریح کرد: ارتش بدون نگاه به خط کشی‌های سیاسی، حزبی و فرقه‌ای همواره دفاع از آب، خاک، میهن عزیز و نظام مردمی را به عنوان هدف والای خود مد نظر قرار داده است.
رییس جمهوری با اشاره به فداکاری‌ها و رشادت‌های نیروهای ارتش در دوران پیروزی انقلاب و دفاع مقدس، دلاورمردی‌های آنان را موجب اثبات لیاقت و صلاحیت ارتش به مردم دانست و افزود: ارتش جمهوری اسلامی ایران نماد اسلام‌خواهی، میهن‌دوستی و مردم‌سالاری است که در همه صحنه‌های سی و پنج سال پس از انقلاب و در فراز و نشیب‌های گوناگون در خط مقدم دفاع از نظام، میهن و رهبری قرار داشته است.
دکتر روحانی با اشاره به اینکه امروز ارتش جمهوری اسلامی ایران ارتشی خودکفا و از فناوری‌های نو برخوردار است و در عین دانش محوری همواره اخلاق‌مدار و ولایت‌مدار بوده تصریح کرد: اگر امروز نیروهای دیپلماسی کشور و افسران میدان صلح در مبارزه سیاسی و مذاکره منطقی با قدرت‌ها در صحنه جهانی حضور دارند و شجاعانه از منافع کشور دفاع می‌کنند، به پشتوانه رای مردم، هدایت‌های رهبری و اقتدار نیروهای مسلح و ارتش جمهوری اسلامی ایران است.
رییس جمهوری با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران در مذاکرات به دنیا اعلام کرده و می‌کند که اهل تجاوز و جنگ نیست، تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران به دنبال گفت و گو و منطق است اما در برابر هر تجاوزی قاطعانه خواهیم ایستاد. حمایت نیروهای مسلح و مردم دلیر ما موجب شده که مسئولان مذاکره کننده در خط مقدم دیپلماسی توانمند شده و از منافع ملی به خوبی دفاع کنند.
دکتر روحانی گفت: ارتش جمهوری اسلامی ایران همواره نشان داده که به وصیت امام راحل که فرمود نیروهای نظامی در کار سیاسی دخالت نکنند عمل کرده است. ارتش ضمن آگاهی از مسائل سیاسی هرگز در بازی‌ها و دسته‌بندی‌های سیاسی دخالت نمی‌کند و هرگز از ملت و دولت منتخب مردم سهم خواهی نکرده و دنبال دفاع از میهن و نظام بوده است.
رییس جمهوری ارتش و نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران را لنگر و پایگاهی برای ثبات منطقه آشوب زده خاورمیانه توصیف کرد و افزود: امروز همسایگان جمهوری اسلامی ایران بدانند که ارتش ایران حامی ثبات و امنیت در تمام منطقه بوده و همه کشورهایی که می‌خواهند در ثبات و امنیت باشند می‌توانند به نیروهای مسلح این سرزمین اتکا کنند.
دکتر روحانی با بیان اینکه ارتش ایران مانند ارتش برخی کشورهای دیگر نیست که اگر انقلابی رخ داد مردم را کنار زده و به فکر تصاحب قدرت باشند گفت: در طول سال‌های پس از انقلاب هرگز در کشور شاهد دولت نظامی نبودیم و گردش قدرت در کشور ما بی خشم و در چارچوب قانون بوده است.رییس جمهوری ادامه داد: قدرت اصلی نیروهای مسلح ایران اتکای به معنویت و ایمان است و امروز در سایه معنویت، اخلاق و فناوری روز، ارتش جمهوری اسلامی ایران به عنوان ارتشی مجهز و بازدارنده در برابر چشم طمع دیگران است.دکتر روحانی تأکید کرد: تردیدی نیست که ایران اسلامی با وجود چنین فرزندان شجاعی هرگز اجازه نمی دهد شاهد تجاوزی در این کشور باشیم، چرا که دشمن آگاه است که این سرزمین دیار شیران است و اجازه هیچ قصد شومی علیه کشور را به هیچ قدرتی نمی‌دهند.رییس جمهوری وحدت میان نیروهای مسلح را رابطه‌ای طلایی دانست و تصریح کرد: امروز همه مرزها و قلب کشور به دلیل وجود نیروهای مسلح دلیر و فرماندهی عالم و فقیهی بزرگ در امنیت کامل است.
دکتر روحانی در پایان گفت: دولت از مردم و نیروهای مسلح می‌خواهد به دولت کمک کند تا شاهد اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در کشور باشیم.

 

 
از   0   رای
0

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.