سالروز ولادت امام حسن عسکری (ع) مبارک باد
نویسنده خبر : مدیر سایت    
شنبه 24 آذر 1397      تعداد بازدید: 1490     زبان : فارسی     چاپ    
تاریخ درج خبر : 24/9/1397

در سالروز ولادت یکی از اهل بیت گرامی پیامبر اسلام (ص) قرار داریم. سال 232 ه. ق در چنین روزی یکی از نوادگان پیامبر (ص)، حضرت امام حسن عسگری (ع) دیده به جهان گشود

در سالروز ولادت یکی از اهل بیت گرامی پیامبر اسلام (ص) قرار داریم. سال 232 ه. ق در چنین روزی یکی از نوادگان پیامبر (ص)، حضرت امام حسن عسگری (ع) دیده به جهان گشود. آن حضرت گرچه 28 سال بیشتر زندگی نکرد، اما گنجینه ای گرانبها از معارف و علوم اسلامی را از خود به یادگار گذاشت. این روز خجسته به همه دوستداران فضیلت و پاکی مبارک باد.

شنبه هشتم ربیع الثانی برابر با هفتم ژانویه 2017 میلادی سالروز میلاد امام حسن عسکری(ع) بشارت دهنده منجی موعود(عج) است.
مردم ایران در سالروز میلاد امام یازدهم شیعیان  شهرهای خود را آذین بسته و با پخش شیرینی و شربت  این روز بزرگ را جشن می گیرند .
حضرت  امام حسن عسکری (ع  ) در هشتم ربیع الثانی 232 هجری قمری در شهر مدینه دیده به جهان گشودند.
این امام همام با تبیین اندیشه های شیعی و رد شبهه های دینی در حفظ و گسترش دین اسلام همت گماشتند و با تبیین عملکرد مسلمانان در زمان امامت حضرت مهدی(عج)، آنان را برای دوره غیبت آخرین امام معصوم آماده کردند.

یازدهمین پیشوای شیعیان مفسر بی نظیر قرآن مجید بودند و در طول دوران امامت خویش، شیوه صحیح تفسیر این کتاب آسمانی را برای  مردم ، روشن و با بشارت آمدن منجی موعود، مسلمانان را به دستیابی به آرمان های والای اسلام امیدوار کردند.

امام حسن عسگری  (ع) در دوره کودکی از سرچشمه دانش پدر خود، امام هادی(ع) بهره مند شدند و در 22 سالگی با شهادت ایشان، رسالت سنگین امامت را به مدت 6 سال تا هنگام شهادت خویش برعهده گرفتند.

دوران زندگی یازدهمین پیشوای شیعیان همزمان با حکومت خلفای عباسی همچون معتزه، مهتدی و معتمد بود، بنابراین آن والامقام با وجود اختناق و محدودیت‏ با تدبیر واموزشهای صحیح ، بر آگاهی و انسجام مسلمانان افزودند .
سازمان صدا وسیمای جمهوری اسلامی  ایران  میلاد با سعادت حضرت امام حسن عسگری (ع  ) را به همه  مسلمانان جهان به  ویژه  شیعیان تبریک و تهمنیت می گوید.

 

 
از   0   رای
0

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.