۲۳ ذیقعده سالروز شهادت و زیارت مخصوص مولا امام رضا
نویسنده خبر : مدیر سایت    
دوشنبه 15 مرداد 1397      تعداد بازدید: 1432     زبان : فارسی     چاپ    
تاریخ درج خبر : 15/5/1397

23 ذی القعده روز بسیار شریفی است، روز زیارتی مخصوص امام رضا (ع) است و بنا بر روایتی روز شهادت حضرت نیز می باشد و بر خواندن زیارت آن حضرت از راه دور و نزدیک تاکید شده است.

 23 ذی القعده روز بسیار شریفی است، روز زیارتی مخصوص امام رضا (ع) است و بنا بر روایتی روز شهادت حضرت نیز می باشد و بر خواندن زیارت آن حضرت از راه دور و نزدیک تاکید شده است.

درباره اینکه چرا روز 23 ذی‌القعده روز زیارتی امام رضا(ع) است، برخی از افراد معتقدند امام هشتم شیعیان در روز 23 ذی‌القعده به شهادت رسیده است، اما باید گفت این روز، روز زیارتی مخصوص ایشان نامیده شده است تا مردم با توجه به ذات آن حضرت و به نقشی که ایشان در ایجاد مدینه رضوی داشتند پی ببرند.

به گزارش خبرنگار‌ خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه خراسان، هنگامی که انسان به زیارت امام معصوم می‌شتابد و به فضای معنوی بارگاه او فیض حضور پیدا می‌کند، در پرتو آن خوشید گرمی بخش قرار می‌گیرد تا حرارت معنوی، وجود یخ زده او را گرم کند و فروغ دیدار، خانه دلش را روشن سازد و دیده اهل نظر، مس وجودش را کیمیا کند.

‌رسول گرامی اسلام(ص) در رابطه با زیارت امام رضا(ع) می‌فرمایند: هیچ شخص گرفتاری نیست که امام رضا(ع) را زیارت کند، جز اینکه گرفتاری او برطرف می‌شود و هیچ شخص گنه‌کاری نیست که حضرت را زیارت کند، مگر اینکه گناهانش بخشیده می‌شود. همچنین امام رضا(ع) خود، در رابطه با زیارت‌شان می‌فرمایند:«کسی که مرا زیارت کند مانند این است که رسول خدا(ص) را زیارت کرده است.»

 

 
از   0   رای
0

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.