سال نو| پیشنهاد چند عادت رفتاری مفید برای تمرین در سال پیش رو
نویسنده خبر : مدیر سایت    
شنبه 14 فروردین 1400      تعداد بازدید: 51     زبان : فارسی     چاپ    
تاریخ درج خبر : 14/1/1400

برنامه ریزی برای سال نو

در سال جدید یک نقشه‌ی کاری را شروع کنید

اگر مدت‌ها است که در فکر یک ایده‌ی کاری هستید ولی هنوز دست به اقدامی نزده‌اید، الان زمان آن است که دست به کار شوید. ایده‌های خود را بر روی کاغذ بنویسید و فعالیت و تلاش بر روی نقشه‌ی کاری خود را شروع کنید. اگر نمی‌دانید که چگونه باید شروع کنید، کتابی در این مورد تهیه و مطالعه کنید یا می‌توانید به صورت اینترنتی، نکاتی را در این مورد به دست آورید.

بر روی آینده‌ی مالی روشنی سرمایه‌گذاری کنید

یک حساب پس‌انداز باز کنید. من به تازگی از دانشگاه فارغ‌التحصیل شده‌ام و نیاز دارم تا برای آینده‌ی مالی خود، برنامه‌ریزی کنم. من خواهان این هستم که آینده‌ی مالی‌ام روشن باشد و زمانی که پیرتر شدم و وقت بازنشستگی بود، نگرانی نداشته باشم.

زمان‌هایی را به گذراندن با خانواده اختصاص دهید

من می‌خواهم زمان‌هایی را در نظر بگیرم که تنها به خانواده‌ام اختصاص داشته باشد. شاید در آن زمان‌ها، هفته‌ای دوبار با بچه‌ها بازی کنم یا برای آن‌ها بستنی بخرم. اختصاص دادن زمان‌هایی که فقط به خانواده متعلق باشد، سخت است اما من می‌خواهم مطمئن شوم که “کار می‌کنم تا بتوانم زندگی کنم” نه اینکه “زندگی می‌کنم تا بتوانم کار کنم”.

امور را ارزیابی کنید و اوضاع را به منظور پیشرفت آن تغییر دهید

من از خودم می‌پرسم که: سال گذشته در چه نبردهایی شرکت کردم و پیروز نشدم؟ چرا در آن‌ها پیروز نشدم؟ چه کاری می‌توانم انجام دهم تا امسال در آن‌ها پیروز شوم؟ چطور می‌توانم باعث شوم تا اتفاق‌هایی که در سال گذشته دوست داشتم، امسال نیز به بسیار بیشتر تکرار شوند؟ سال جدید نیز تبدیل به سالی فوق‌العاده خواهد شد.

در سال جدید بازده خود را افزایش دهید

قانون ۸۰/۲۰ را بر کارهای مهم خود اعمال خواهم کرد. به این شکل که تمرکز خواهم کرد تا ۲۰ درصد از کار من، ۸۰ درصد بازده تولید کند.

از تمام کارهای خود درس بگیرید

شما باید به یک متخصص در زمینه و رشته‌ی خود تبدیل شوید. چطور؟ مطالعه کنید، از متخصصان و همتایان خود سوال بپرسید. تمرین کنید. از امروز شروع کنید تا فرصت‌های پیشرفت خود را بشناسید، به دنبال تمرینات، سمینارها و کلاس‌های آنلاین در رشته‌ی خود باشید، در زمینه‌ی عزت نفس، مطالبی را بخوانید یا گوش دهید، به دنبال کسانی بگردید که علاقه دارید با آن‌ها رقابت کنید و به کسانی دسترسی پیدا کنید که دوست دارید آن‌ها را به عنوان مربی، در کنار خود داشته باشید.

اهداف خود را در سال جدید مشخص کنید

اگر هنوز اهداف خود را مشخص نکرده‌اید، الان زمان انجام این کار است. در واقع، این کار اولین هدف شما در سال جدید است. به یاد داشته باشید که “سرم شلوغ است” بهونه‌ی خوبی به شمار نمی‌آید. تا آخر هفته این کار را به اتمام برسانید. مواردی را که برای هدف‌سازی باید رعایت کنید، عبارتند از:

 • صریح
  • قابل اندازه‌گیری باشند
  • دارای محدودیت زمانی باشند
  • به
  و واضح باشند
 • شما تعلق داشته باشند
 • به شکل نوشتاری باشند

همچنین به یاد داشته باشید که این اهداف نباید تنها مربوط به کار شما باشند. شما در هر قسمت از زندگی خود به آن‌ها نیاز دارید. ما به شما متدی را پیشنهاد می‌کنیم که زیگ زیگلار آن را چرخه‌ی زندگی می‌نامد. در این متد، هر قسمت از زندگی شما، به صورت یک چرخ نمایش داده می‌شود. شما باید در هر قسمت، اهدافی را تعیین کنید.

 
از   0   رای
0

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.